بهترین زمان تعویض ضد یخ خودرو چه زمانی است ؟

بهترین زمان تعویض ضد یخ خودرو چه زمانی است ؟

  • تاریخ ارسال: 1400/04/07
  • تعداد نمایش: 269
  • گروه:

ضد یخ چیست ؟

ضد یخ در واقع یک ماده مایع سبز رنگ است که از ترکیب شیمیایی مواد مونو اتیلن و دیگر افزودنی ها تهیه می گردد. شاید با شنیدن نام ضد یخ سریعا تصویری از یخ زدن خودرو در ذهن شما نقش ببندد که این ماده از ان یخ زدگی جلوگیری می کند. اما در واقع کار اصلی ضد یخ جلوگیری از خوردگی موتور و در مرحله بعد پیشگیری از یخ زدن آن در زمستان و پیشگیری از جوش آمدن موتور در تابستان است .

بهترین زمان تعویض ضد یخ چه زمانی است ؟ 

بهترین زمان برای تعویض ضدیخ خودرو‌های معمولی داخلی، یک سال بوده که بنابر کیفیت ساخت ، سلامت خودرو و نوع ضدیخ آن می‌تواند تا دوسال به تعویق بیوفتد. البته راهنمای بهتر این مورد می تواند دفترچه راهنمای خودرو هم باشد. باز هم بهتر است که زمان تعویض ضدیخ خودرویتان را در اواسط پاییز قرار داده تا به شروع فصل سرما نخورید.

روش تعویض ضد یخ خودرو

برای هر خودرو ، بهترین روش تعویض ضدیخ ، باز کردن پیچ تخلیه یا شلنگ پایینی رادیاتور بوده که با این روش ، تمام آب سیستم رادیاتور خودرو به کامل‌ترین شکل ممکن تخلیه شده و نیز در همین حین ، شما می‌توانید با ریختن آب از در رادیاتور ، داخل آنرا هم شستشو دهید.

اما برای خودروهایی که یا پیچ تخلیه رادیاتور نداشته و یا باز کردن شلنگ پایین رادیاتور سخت است چطور؟
شما برای سرویس سالانه ضدیخ این خودروها می‌توانید شلنگ بخاری و یا در نهایت شلنگ متصل شده به هوزینگ ترموستات سرسیلندر را باز کرده و با روشن کردنِ خودرو ، آب سیستم رادیاتور را خالی کرده و همزمان با ریختن آب درون رادیاتور و خروج آن از شلنگ رادیات بخاری ، مجاری آب آن را هم شستشو داده و از بالا رفتن دمای موتور جلوگیری کنید. در این روش باید حواستان به دمای موتور باشد که زیاد بالا نرفته و سرسیلندر داغ نکند. همچنین  اگر خودروی شما مجهز به پیچ هواگیری است ، باید عمل هواگیری را خیلی خوب انجام داده تا سرسیلندر بخاطر بالا رفتن دما ، صدمات ثانویه نبیند.
 

هنگام خرید ضد یخ به چه مواردی دقت کنیم ؟

موقعی که قصد خرید ضد یخ دارید به خصوص خرید آنلاین حتما به موارد زیر دقت کنید:

  • اینکه ضد یخ خریداری شده نیاز به آب دارد یا خیر. اگر  بر روی محصول خریداری شده عبارت خنک کننده نوشته شده باشد مشخصا این محصول نیازی به اضافه کردن‌ آب ندارد و می توان آن را داخل رادیاتور خودرو ریخت.
  • اگر بر روی محصول عبارت ضدیخ یا آنتی فریز درج شده باشد در این صورت باید قبل از مصرف به آن اب اضافه کرد. معمولا مقدار ضد یخ و آب عدد ۵۰ درصد می باشد.

 

نظرات

حاصل جمع : Captcha