روش صحیح استفاده از اسپری موتور شوی

روش صحیح استفاده از اسپری موتور شوی

  • تاریخ ارسال: 1400/04/07
  • تعداد نمایش: 256
  • گروه:

دلیل شستشوی موتور چیست ؟

موتور خودرو نیز نیاز به نظافت دارد و مالکان خودرو باید به این موضوع مهم توجه نمایند. همانگونه که بدنه خودرو و داخل آن به نظافت نیاز دارد، موتور خودرو هم نیاز دارد تا تمیز نگه داشته شود. دلیل اصلی آن هم نظافت است و نمی توان از آن صرف نظر کرد. اما جدای از ظاهر مزایای دیگری  هم وجود دارد که می تواند انگیزه ای برای تمیز کردن موتور باشد:

به مرور زمان تجمع روغن و سولفاته های موتور زیاد می شود و  ممکن است مشکلاتی را در عملکرد موتور یا سایر قطعات به وجود بیاورد. به عنوان مثال ممکن است این جرم و آلودگی ها باعث بسته شدن سوراخ های تهویه باتری و در نهایت منفجر شدن آن شوند. یا مثلا هنگامی که تعمیرکار مشغول کار بر روی موتور است این آلودگی ها به داخل موتور وارد شوند.

بعضی از قطعات به خصوص الکترونیکی نیز ممکن است با این آلودگی ها مشکلی برایشان به وجود بیاید قطعاتی مثل کامپیوتر، دلکو شمع ها و ...

 

برای شستشوی موتور از چه چیزی استفاده کنیم  ؟

برای شستشوی موتور خودرو به هیچ عنوان نباید از آب و مواد شوینده استفاده کرد. برای این کار نیاز به اسپری های موتورشوی مخصوص می باشد  که به سادگی می توان آن ها را تهیه نموده و استفاده کرد.

اما قبل از مصرف باید توجه داشت که موتور خودرو نباید داغ باشد چون ممکن است باعث به وجود آمدن احتراق گردد. برای اسپری کردن موتور کارهای زیر را انجام دهید:

  • قطعات الکترونیکی حساس مثل ECU، سنسورهای در دسترس و باتری را با نایلون بپوشانید.
  • قطب منفی باتری را قطع کنید
  • اسپری را با فاصله مناسب به تمام قطعات دیگر اسپری نمایید
  • با یک حوله و یا دستمال نرم و با حوصله قطعات در دسترس را پاک نمایید

معمولا دو نوع اسپری وجود دارد.نوعی از انها فومی است و پس از اسپری کردن و گذشت مدت زمان کمی با دستمال تمیز می شود. نوع دیگر آن به صورت مایع است که با فشار هوا و بدون دخالت آب منجر به تمیزی نقاط دور از دسترس می شود. پس قسمت هایی از موتور که قابل دسترسی نیستند را پس از اسپری کردن  رها کنید. این اسپری های خاصیت پاک کنندگی بالایی برخوردار هستند و در منافذ و مناطق غیرقابل دسترس نیزی نفوذ کرده و چربی ها و آلودگی ها را از بین می برند.

 

پیشنهاد می شود سالیانه  دوبار این کار انجام گردد تا موتور خودرو نیز پاکیزه بماند و عمر قطعات آن نیز افزایش پیدا کند.

 

نظرات

حاصل جمع : Captcha