شستشوی موتور ، درست یا اشتباه

1400/08/10  |بازدید 2209

شستشوی موتور ، درست یا اشتباه

شستشوی موتور ، درست یا اشتباه؟


👈دوستان گرامی ، موتور خودروها دارای استاندارد ایمنی IP68 بوده که این به معنای آنست که در مقابل پاشش معمولی آب💦 ، کاملاً مقاوم است. بنابراین موتورشویی برای خودروهایی که سیم کشی آنها لخت و یا دستکاری نشده باشد ، هیچگونه ضرری ندارد.


👈در ادامه این را با علم و تجربه و آگاهی به شما می‌گویم که مضرات کثیفی سطح موتور ، به مراتب از خطرات موتورشویی بیشتر بوده و تمیزی سطح موتور بر پایین آمدن استهلاک قطعات مختلف موتوری و بدنه ، تاثیری انکار ناپذیر دارد.
👈کثیفی‌های سطح موتور شامل مخلوط خاک و روغن بوده که این کثیفی‌ها به مرور زمان دو نتیجه نابخشودنی و خسارات‌بار مهم را در پی خواهد داشت:
۱_خورندگی قطعات لاستیکی مثل انواع شلنگ‌ها ، تسمه دینام و تسمه تایم ؛ و همچنین آسیب به قطعات پلاستیکی و برقی مانند انواع سوکت و یا سیم‌پیچ‌های مختلف😥


۲_بدانید و آگاه باشید که بسیاری از قسمت‌های سطحی موتور هواخنک بوده و اگر سطح موتور شما کثیف باشد به مانند این است که شما یک پتوی دولایه ضخیم را روی موتور خودرو انداخته‌ و کاپوت را بسته‌اید.

 


👈حال برای یک موتور شویی ایمن ، نخست لازمست کارهای زیر را انجام دهید :
۱_اجازه دهید موتور خنک شود.
۲_سرباتری منفی را از باتری جدا کنید.
۳_قسمت‌های حساس برقی و ECU را با کاور یا نایلون بپوشانید.
۴_برای موتورشویی از فَشار بسیار زیاد کارواش استفاده نکنید.
۵_مواد شستشو کننده اسیدی یا ناشناخته ( الکی نانو 😅 ) را هیچوقت امتحان نکنید. می‌پرسید مواد خوب چیست؟ باید بگویم  شامپو ، ارزان و عالی است😊
👈ولی اگر به موتورشویی با آب اعتقادی ندارید  ، روشهایی مانند بخارشویی ، گازوئیل‌شویی( در شرایط خاص ) و اسپری‌های موتورشور غیر اسیدی و روغنی را امتحان کنید و یا حداقل با دستمال و یا با اسپری تمیز کننده سطوح هم می‌توانید نتایج خوبی بگیرید.
👈👈👈اما در پایان ، نظر و تجربه شما استادان بزرگوار هم بسیار مهم است🙏🌺
.

ارسال دیدگاه :

حاصل جمع : Captcha
ارسـال
پشتیبانی کارپ