راهنمای خرید روغن هیدرولیک

1401/02/29  |بازدید 1292

راهنمای خرید روغن هیدرولیک

کاربرد روغن هیدرولیک

اکثر خودروهای امروزی داری سیستم انتقال قدرت از طریق روغن هیدرولیک را دارند. این انتقال قدرت از طریق روغن هیدرولیک انجام می شود و به سبب آن راننده می تواند به راحتی فرمان خودرو را بچرخاند. همچنین انتقال قدرت به چرخ ها و سایر سیستم های هیدرولیکی خودرو بر عهده سیستم هیدرولیک می باشد.

 

انواع روغن هیدرولیک فرمان:

به صورت کلی این روان کننده را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

روغن هیدرولیک سنتتیک: این نوع از روان کننده از مواد طبیعی در طبیعت ساخته می شوند و قیمت بالاتری نسبت به نوع نفتی دارند. اما خب مزیت آن این است که آسیب کمتری به محیط زیست و سلامت انسان وارد می کنند.

روغن هیدرولیک نفتی یا معدنی: این نوع از روان کننده بر پایه مواد نفتی ساخته می شوند و قیمت های پایین تری در بازار دارند.

 

برند های معتبر:

تولید کننده های زیادی این روان کننده را تولید می کنند که از معدود برندهای داخلی با کیفیت می توان به کاسپین اشاره کرد. از برند های خارجی نیز می توان به توتال و الف نیز اشاره کرد که دارای کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار هستند.

 

برای خرید روغن هیدرولیک به چه مواردی توجه نماییم:

بهترین راهنما در مورد این روان کننده مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو می باشد. اما باید قبل از خرید به مواردی توجه کرد که می تواند برای خرید کمک زیادی به شما بکند:

ار محصولی استفاده کنید که قبلا برای خودرو شما استفاده شده است.

  • ترجیحا از برند های معتبر خارجی استفاده نمایید.
  • به صورت دوره ای رنگ و حجم آن را چک کنید.

 

زمان تعویض روغن هیدرولیک:

به طور کلی اگر خودرو شما بین 35000 تا 40000 کیلومتر کار کرده است، زمان آن است تا روغن هیدرولیک را تعویض نمایید. باید توجه داشته باشید که هنگام چک های دوره ای رنگ روغن کدر نشده باشد و بوی سوختگی ندهد که در این صورت ممکن است خسارات سنگینی را به سیستم هیدرولیک خودرو تحمیل کند.

 

 

خرید روغن هیدرولیک از سایت کارپ

برای خرید روغن هیدرولیک خوب، سایت کارپ می تواند راهنما و مرجع مناسبی برای خرید شما باشد. پس بهتر است به موقع و با صرف کمی زمان بهترین تصمیم را در مورد روغن هیدرولیک خودروی خود اتخاذ نموده و به ما اعتماد کنید.

 

 

ارسال دیدگاه :

حاصل جمع : Captcha
ارسـال
پشتیبانی کارپ