تشخیص روغن اصل از تقلبی

1401/03/05  |بازدید 874

تشخیص روغن اصل از تقلبی

چگونه روغن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم ؟

در ابتدا باید بگوییم که با توجه به افزایش روز افزون خودرو و قطعات آن و همچنین تحریم های سنگین علیه کشور، تولید و توزیع روغن های تقلبی در بازار به شدت افزایش یافته است. به خصوص روغن موتورهای خارجی که به دلیل تحریم امکان وارد شدن آنها وجود ندارد. بسیار مشاهده شده که افراد سود جو از روش هایی نظیر افزودن مواد شیمیایی به روغن سوخته و تغییر رنگ، آن را در ظروف روغن موتور خارجی ریخته و روانه بازار می کنند.

 

روش هایی وجود دارند که بتوان از اصل بودن روغن موتور مطمئن شد. از جمله :

 

دقت به ظرف روغن موتور

حتما به ظرف روغن موتور توجه نمایید که دارای خط و خش و یا کجی و له شدگی نباشد . بسیار بوده اند افرادی که روغن های تقلبی را درون ظروف دست دوم ریخته و هلوگرام و تاریخ تولید و انقضا به ظرف می چسبانند.

                                 

 

دقت به رنگ روغن موتور

روغن اصل رنگ شفافی دارد و به تیرگی نمی زند. پس می توانید روغن را در معرض نور مستقیم قرار داده و از شفافیت آن مطلع شوید. راه حل اضافه دیگر هم این است که بعد از کارکرد حدود 1500 به روغن موتور سرک بکشید. در صورتی که روغن تقلبی بوده باشد باید بعد از کارکرد 1500 به صورت کاملا سیاه و بدون خاصیت چسبندگی باشد.

                                    

 

 

دقت به درپوش روغن موتور

درب قوطی باید بدون هیچ گونه خط و خش و یا بریدگی و ... باشد. درپوشی که یک بار باز شود دفعات بعدی با همان کیفیت بسته نمی شود(به خصوص ظرف های فلزی) و می توان از شکل آن متوجه دست دوم بودن آن شد.

                                  

                                 

 

دقت به برچسب های نشان برند تولید کننده

به نوشتارهای روی قوطی توجه نمایید و در صورتی که ناخوانا و تار بودند به کیفیت روغن شک کنید.

 

 

خرید روغن موتور از سایت کارپ

تشخیص روغن های اصل از تقلبی کار خیلی سختی نیست و فقط می توان با توجه به نکات کوچک و مهم به اصل یا تقلبی بوردن روغن پی برد. فروشگاه اینترتی کارپ به شما اطمینان خاطر می دهد که روغن های خریداری شده از کارپ اصل می باشند و  شما می توانید به ما اعتماد کرده و خرید راحت و بی دردسر داشته باشید.

 

 

ارسال دیدگاه :

حاصل جمع : Captcha
ارسـال
پشتیبانی کارپ